Soda oczyszczona- czy potrafi wyleczyć RAKA?

Soda oczyszczona to nieorganiczny związek chemiczny należący do soli. Ma krystaliczną strukturę, co czyni ją lekko żrącą, a zatem substancją czyszczącą. Ma wiele zastosowań. Znajduje się w kosmetykach, pastach do zębów(właściwości czyszczące umożliwiające usuwanie płytkę nazębną), czy środkach do czyszczenia. Stosujemy ją również w kuchni, jako zastępstwo dla proszku do pieczenia. W przemyśle soda oczyszczona zastępuje dużo substancji szkodliwych dla człowieka.

Zastosowań tej substancji jest mnóstwo,możemy za jej pomocą pozbyć się lodu z oblodzonych zimą schodów, zneutralizować groźny kwas, np. w zużytym akumulatorze, usunąć niechciane chwasty. Soda ma też właściwości bakteriobójcze, dzięki niej możemy zdezynfekować gardło podczas infekcji, pozbyć się aft, czy swędzenia po ugryzieniu komara. Niektórzy uważają, że soda zmniejsza kwasowość organizmu(czyni go bardziej zasadowym), przez co zapobiega rozprzestrzenianiu się guzów. Niestety ta teoria jest nieprawdziwa, ciało utrzymuje dość stabilny poziom pH niezależnie od tego, co jemy. Przekonanie o działaniu sody w leczeniu nowotworów często oparte jest na wierze osób, które szukają pomocy podczas cięzkiej choroby.

Powstało wiele teorii na temat leczenia raka sodą oczyszczoną. Dzięki Doktorowi Tullio Simoncini ta "metoda leczenia" zyskała na popularności. Twierdził on, że rak to przerost grzyba wywołanego przez Candida. Dlatego zaproponował leczenie sodą oczyszczoną, której candida się boi. Po tym jak co najmniej dwóch pacjentów z rakiem zmarło po otrzymaniu zastrzyków z sody oczyszczonej od dr Simonciniego został on pozbawiony licencji lekarskiej i został skazany na 3 lata więzienia za spowodowanie śmierci pacjentów. Nie ma żadnych wiarygodnych badań, które potwierdziłyby jego teorie. Należy pamiętać o tym, że długotrwałe przyjmowanie sody oczyszczonej na własną rękę jest niebezpieczne.

https://demagog.org.pl/fake_news/soda-oczyszczona-to-lekarstwo-na-raka-falsz/
https://zdrowie.pap.pl/byc-zdrowym/czy-soda-oczyszczona-leczy-raka

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist
Product added to compare.