Jak nawilżyć suche włosy?

Zdrowy, nawilżony włos sklada się w ok. 10% z wody. Jeśli ten poziom się zmniejsza włosy stają sie łamliwe, puszące i przeuszone, a wszystkie zabiegi stylizacyjne tylko pogarszają ich stan.

Co wpływa na suchość włosów?

- częste koloryzacje włosów, rozjaśnianie, używanie złej jakości produktów

-częste stylizacje włosów na gorąco (suszarka, prostownica, lokówka)

-wysoka temperatura latem i mroźne zimy

-nieodpowiednie szampony (silnie myjące)

-choroby skóry głowy

-nieprawidłowa dieta, picie zbyt małej ilości wody

Dieta w nawilżenie włosów

Warto zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i to by znajdowały się w niej odpowiednie składniki odżywcze takie jak: selen, miedź, krzem oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Można codzienną dietę wzbogacić o orzechy, owoce morza, pestki słonecznika, chude mięso i warzywa.

Odpowiednia pielęgnacja

Oprócz diety należy skupić się na odpowiedniej pielęgnacji włosów i stosowaniu kosmetyków nawilżających posiadających w swoim składzie m.in ekstrakty roślinne, aloes ,panthenol, kwas hialuronowy i gliceryne.

Taki kosmetyk najlepiej wczesać palcami lub grzebieniem po umyciu głowy i odciśnięciu włosów z nadmiaru wody.

Raz w tygodniu warto zamiast odżywki zastosować maskę, która ma bogatszy skład.

Suche włosy to często również rozdwojnone końcowki, dlatego należy pamiętać o zabezpieczaniu ich serum silikonowym. Należy pamiętać, że wszystkie stylizacje na gorąco prowadzą do wysuszania włosów. Najlepiej ograniczyć je, lub ostatecznie używać termoochrony i suszyćc chłodnym/letnim nawiewem.

Jak utrzymać nawilżone włosy?

Jednym ze skutecznych sposobów na zatrzymanie wilgoci we włosach jest olejowanie. Kluczem jest dobór odpowiedniego oleju i systematyczność. Włosy możemy olejować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to olejowania na sucho. W tym przypadku nakładamy olej na suche włosy na minumum jedną godzinę. Zaś olejowanie na mokro polega na nałożeniu oleju na zwilżone wodą, hydrolantem lub aloesem włosy.

Ostatnim etapem olejowania jest emulgowanie. Na pokryte włosy olejem nakładamy maskę lub odżywkę na minium 15 min, następnie myjemy włosy jak zwykle.

Oprócz olejowania warto zadbać o swoje włosy także w nocy. Jak? Przede wszystkim związując je. Rozpuszczone włosy szybciej niszczą się w wyniku tarcia o poduszkę. Do związywania używaj delikatnych gumek z odpowiednich materiałów (np. jedwab).

Pamiętaj o dbniu o włosy w ciągu dnia i postępuj z nimi delikatnie. Wyciągając je z pod kurtki lub szalika, rób to delikatnie. Nie uciskaj włosów paskiem o torebki, czy pasem w samochodzie.

Kosmetyki nawilżające: https://nachemii.pl/glowna/983-naturalna-odzywka-stymulujaca-porost-wlosow.html

Źródło: https://laserdelux.pl/jak-nawilzyc-wlosy-poznaj-najlepsze-sposoby/

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist
Product added to compare.