Peruki Syntetyczne


Piękne włosy to marzenie większości kobiet. Podczas chemioterapii musimy zmierzyć się z problemem wypadania włosów. Istnieją jednak rozwiązania, które sprawią, że nawet w trakcie leczenia onkologicznego, znów poczujemy się pięknie i atrakcyjnie. W takim wypadku najlepszym wyjściem jest zakup peruki syntetycznej.


Peruki syntetyczne jak naturalne

Peruki syntetyczne oferowane w naszym sklepie to produkty stworzone z najwyższej jakości materiałów, dzięki temu są one wyjątkowo odporne i wytrzymałe. Posiadamy szeroki wybór peruk syntetycznych, które z całą pewnością przypadną do gustu każdej kobiecie. Peruki syntetyczne w sklepie NaChemii cieszą się dużą popularnością, ponieważ ich faktura jest zbliżona do ludzkich włosów.

Do atutów peruk syntetycznych, które sprzedajemy, możemy zaliczyć między innymi dużą ilość kolorów i modeli. Należy zaznaczyć, że peruki syntetyczne są również nieco tańsze od peruk naturalnych. Poza tym są bardzo lekkie w noszeniu, a ich wygląd oraz faktura są niemal identyczne z naturalnymi włosami. Kolejną zaletą takich peruk jest fakt, iż wymagają znacznie mniejszej ilości zabiegów pielęgnacyjnych niż peruki naturalne.

Peruki syntetyczne - jak o nie dbać?

Pomimo tego, że peruki syntetyczne nie wymagają takiej ilości zabiegów pielęgnacyjnych jak peruki naturalne, to jednak również powinniśmy się o nie odpowiednio zatroszczyć. Jak dbać o peruki syntetyczne? Przede wszystkim należy unikać mycia ich pod bieżącą wodą. W celu ich odświeżenia zaleca się moczyć je w misce z wodą o temperaturze 25 stopni. Do miski trzeba wlać również specjalny szampon do pielęgnacji peruk syntetycznych. Dzięki temu struktura włókien nie zostanie uszkodzona, a zanieczyszczenia zostaną z peruki dokładnie usunięte.

Czas moczenia peruki powinien zająć nam około pięciu minut, w tym czasie należy ją delikatnie ugniatać. W ten sposób zyskamy pewność, że szampon doprowadził do usunięcia najmniejszych zanieczyszczeń i dostał się nawet w najgłębsze zakamarki. Po zakończeniu moczenia można usunąć szampon. W tym celu powinniśmy przygotować sobie kolejną miskę z czystą, letnią wodą. Zaleca się również zaaplikowanie (tylko na zewnętrzną stronę peruki) specjalnej odżywki. Dzięki temu działanie szamponu wzmacnia się, a pasma peruki syntetycznej staną się bardziej lśniące i sprężyste.

W celu wysuszenia peruki należy delikatnie położyć ją na ręczniku, a następnie drugim ręcznikiem delikatnie uciskać ją od góry. W dalszej kolejności perukę syntetyczną trzeba intensywnie otrzepać i zostawić do wyschnięcia. W ten sposób unikniemy złamań i zgnieceń w obrębie włókien.

Peruki syntetyczne dofinansowanie NFZ

Ubezpieczone pacjentki, które podczas chemioterapii borykają się z łysieniem, mogą raz w roku (z ustalonym limitem) skorzystać z dofinansowania NFZ. Z racji, iż nasz sklep posiada podpisany kontrakt z NFZ, można u nas zrealizować zlecenie zakupu peruki wraz z dofinansowaniem. Kto może wystawić takie zlecenie? Chirurg, dermatolog, hematolog oraz lekarz onkolog. Pamiętaj jednak, że zlecenie jest ważne przez 30 dni od daty wystawienia.

Peruki syntetyczne - FAQ

Co zrobić jeżeli końcówki peruki syntetycznej się „zmechacą’’?

„Zmechacone’’ końce włosów syntetycznych to jak najbardziej normalne zjawisko. Gdy to tego dojdzie można oddać perukę do regeneracji. Nie zaleca się ścinać włosów, ponieważ podcinając możemy zniszczyć cały kształt peruki.

Czy można farbować perukę z włosów syntetycznych?

Nie zaleca się farbowania peruk syntetycznych, ponieważ kosmyki peruki wykonane są z włókna, które nie wchłania farby. Farba zamiast przywierać, po prostu spływa.

Czy peruki syntetyczne można modelować / stylizować?

Tak, peruki syntetyczne można stylizować, jeżeli są wykonane z najwyższej jakości włókien. Peruki syntetyczne niskiej jakości pod wpływem wysokiej temperatury, mogą ulec zniszczeniu.

Filtruj według
Cena
Kolor
Fryzura
Postać
Typ włosów
Filtruj
Product added to wishlist
Product added to compare.