Czy peruki mają rozmiary?

Peruki- jak mierzyć obwód głowy? Rozmiary peruk i refundacja.
Jeśli planujesz kupno peruki to pewnie zastanawiasz się jak wybrać odpowiednią dla siebie, czy będzie pasowała na Twoją głowę, czy nie zsunie się z niej, albo czy może nie będzie za ciasna. Wybranie odpowiedniego rozmiaru ma duży wpływ na komfort użytkowania peruki i to jak będziemy sie czuć.

Jak odpowiednio zmierzyć obwód głowy?
Aby dobrze dobrać perukę trzeba poznać swój obwód głowy. Do tego potrzebna Ci będzie elastyczna miarka np centrymetr krawiecki oraz lustro, by widzieć w nim cała swoją głowę. Jeżli masz swoje naturalne włosy zadbaj, by przy mierzeniu były one jak najbardziej wygładzone/płaskie. Następnie przyłóż centymetr do zgięcia szyi, poprowadż go nad uszami i przedniej częsci głowy, w miejscu, gdzie powinna znajdować się naturalna linia włosów. Przytrzymaj miejsce w którym końce centymetra się łączą, a następnie sprawdź wynik. Warto przyjąć 1 centymetra tolerancji przy wyborze odpowiedniego rozmiaru czepka peruki.

Rozmiary peruk NACHEMII.
S- poniżej 54cm
Uniwersalny- między 54-60cm 
L- powyżej 60cm 
Większość peruk, które mamy w sprzedaży(również te ze strony internetowej) są w  rozmiarze uniwersalnym(54cm-60cm) i pasują na 90% głów, jeżeli jednak obwód Twojej głowy po zmierzeniu jest większy lub mniejszy prosimy o kontakt w celu dobrania indywidualnie peruki.

Refundacja na perukę.
Kwota refundacji na perukę to 250 zł raz na rok. Z refundacji mogą skorzystać osoby po przebytej chemioterapii. Dofinansowanie obejmuje także schorzenia, których objawem jest nadmierne wypadanie włosów. Zlecenie może wystawić lekarz specjalista (onkolog lub dermatolog) lub lekarz rodzinny. Realizujemy również wnioski na peruki przy zamówieniach internetowych, w tym celu prosimy o kontakt.

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist
Product added to compare.