Czy peruki niszczą Twoje włosy?

Biorąc pod uwagę ilość opcji dostępnych dla osób noszących peruki nic dziwnego, że są one tak popularne. Unikaj spędzania godzin u fryzjera w celu farbowania, strzyżenia i stylizacji lub uczucia ciągnięcia podczas splatania. Peruki zapewniają wygodę, komfort i styl.

Oczywiście w tym momencie musisz upewnić się, że noszenie peruki nie uszkodzi twoich włosów. Czy peruki uszkodzą twoje prawdziwe włosy? Zbadajmy razem.


6 wskazówek dotyczących noszenia peruk dla kobiet

Czy peruki niszczą twoje włosy?

To zależy od twoich włosów.
To, czy peruki niszczą włosy, zależy od wielu czynników, które odgrywają rolę w zdrowiu włosów, w tym diety i codziennej pielęgnacji.

Oto kilka sposobów na ochronę włosów podczas noszenia peruki.

1. Regularnie pielęgnuj włosy.
Używając peruki, nie możesz zrezygnować z pielęgnacji swoich prawdziwych włosów. Nawet gdy nosisz perukę, twoje włosy nadal muszą być odpowiednio umyte i ułożone. Jednak rodzaj pielęgnacji, której potrzebują Twoje włosy, zależy tylko od rodzaju włosów.

Podczas noszenia peruki możesz czuć ciepło. Jeśli twoje włosy są bardzo tłuste, więcej włosów spowoduje więcej pocenia się. Wyszoruj skórę głowy łagodnym szamponem, a następnie zastosuj odżywkę nawilżającą. Przed suszeniem, jeśli to konieczne, użyj lekko nawilżającego i termoochronnego lakieru do włosów.

Ponadto, jeśli twoje włosy są suche, użyj cotygodniowej odżywki, aby zatrzymać wilgoć lub nawilżającego produktu do włosów, aby zapobiec wysuszeniu.

Bez względu na rodzaj włosów bardzo ważne jest regularne mycie włosów podczas noszenia peruki. Użyj szamponu bez siarczanów lub parabenów, aby upewnić się, że Twoja skóra głowy jest wolna od szkodliwych chemikaliów powodujących łamanie włosów.

2. Zwiększ odstęp między włosami a peruką.
Im więcej miejsca między skórą głowy a peruką, tym lepiej. Większa przestrzeń między skórą głowy a peruką zapobiegnie gromadzeniu się bakterii, promując wzrost włosów. Istnieją dwa sposoby na zwiększenie przestrzeni.


Załóż siatkę pod perukę. Siatka inaczej również nazywana czepkiem to świetna warstwa ochronna między włosami a peruką. Pomaga również ukryć naturalne włosy, dzięki czemu peruki wyglądają jeszcze bardziej naturalnie.

Dzianiny ochronne lub bandany. To kolejny sposób na stworzenie luki między włosami a peruką. Tylko upewnij się, że bandana nie jest zbyt obszerna, w przeciwnym razie Twoja peruka będzie wyglądać nienaturalnie.
Noszenie peruki nie tylko chroni włosy przed gromadzeniem się potu, ale także chroni je przed tarciem między włosami a peruką, które może powodować dyskomfort.

3. Upewnij się, że twoja peruka jest czysta.
Ważne jest, aby peruki damskie nie były prane zbyt często, aby zapewnić ich długowieczność. Ale w niektórych sezonach może być konieczne pranie częściej niż zwykle. W letnie upały spód peruki może być bardzo gorący, zwłaszcza jeśli nosisz peruki z naturalnych, ludzkich włosów. Kiedy gromadzi się pot, możesz nawet mieć wrażenie, że nosisz dodatkowy ciężar na głowie.

Dlatego nosząc perukę w czasie upałów, pamiętaj o utrzymaniu jej w czystości. Jeśli zależy Ci na prawidłowym praniu, możesz skonsultować się z nami, aby nie wyprać jej niewłaściwie i nie uszkodzić peruki. Jeśli masz perukę syntetyczną, upewnij się, że używasz produktów opracowanych specjalnie dla włosów syntetycznych.

4. Wybierz odpowiedni rozmiar peruki.
Peruki damskie występują w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Jeśli peruka poruszy się podczas zakładania peruki i obracania głowy, peruka jest dla ciebie za duża. Jeśli odczuwasz ściskanie, które Ci przeszkadza, jest za mała. Byłby to również zły wybór. Należy jednak pamiętać, że każdy z rozmiarów posiada regulację, dlatego najlepiej zaczynać mierzenie od rozmiaru średniego. Wybór odpowiedniego rozmiaru peruki jest bardzo ważny, aby uniknąć uszkodzenia włosów.

5. Unikaj napięcia skóry głowy.

Aby zachować zdrowe włosy i nadać peruce naturalny wygląd, możesz zdecydować się na zaplatanie warkocza. Warto jednak pamiętać, aby 'luzować' warkocze od nasady, tak aby nie ciągnęły za cebulki włosów.

6. Daj swoim włosom wybór.
Wiem, że dla wielu ludzi noszenie peruk to sposób na życie, a dlaczego nie? Są zabawne, występują w różnych fasonach, kolorach.

Comments (0)

No comments at this moment
Product added to wishlist
Product added to compare.