- today
- label Posty ogólne
- favorite 0 polubień
- remove_red_eye 656 odwiedzin
- comment 0 komentarzy

Jest wiele wersji olejowania, wykonując codziennie jedno z nich miałabyś różnorodność przynajmniej na miesiąc. Wszystko dlatego, że nawet "zwyczajne" nałożenie oleju na końce włosów można nazwać olejowaniem (przecież to nic innego jak kontakt olejku z włosami). Jeśli chcemy aby olejowanie dawało najlepsze efekty, warto znać sposoby, które służą do najlepszej regeneracji. Najlepsze olejowanie to takie, które służy nie tylko włosom, ale wzmacnia cebulki i dba o skórę głowy. Tradycyjne olejowanie włosów polega na nałożeniu olejku na włosy (na całej długości) oraz na skalp – dzięki temu cząsteczki olejków wnikają do cebulek, poprawiają ich kondycję, odżywiają, wzmacniają i regenerują. To dbałość o skórę głowy połączona z naprawą mikro-uszkodzeń na powierzchni włosa. Do najpopularniejszych i najbardziej skutecznych należy olejowanie włosów na ciepło.
Czym jest olejowanie włosów na ciepło?
Olejowanie włosów na ciepło polega na nałożeniu ogrzanego oleju na włosy. Można to robić na kilka sposobów - nakładać ciepły olejek na suche włosy lub umyć je przed zabiegiem i aplikować olej na wilgotne pasma. Spełnione muszą być jednak dwa warunki:
*olejek powinien być podgrzany przed nałożeniem
*aplikujemy go nie tylko na pasma, ale przede wszystkim na skórę głowy
Olejowanie włosów na ciepło – jakie daje efekty
Olejowanie włosów na ciepło to zabieg ekstremalnie odnawiający i regenerujący. Olejek nałożony w takiej wersji działa najlepiej i najłatwiej dociera do najgłębszych warstw włosa.
Dlaczego? Najlepiej tłumaczy to fizyka: nagrzane cząsteczki poruszają się szybciej, dzięki czemu łatwiej i sprawniej wnikną pod łuski. Olejowanie włosów na ciepło niesie zatem ze sobą najlepsze efekty. Oto one:
*ciepłe cząstki olejku lepiej pielęgnują skórę
*olejek wzmacnia, uelastycznia, zabezpiecza włosy
*olejek szybciej dociera do wnętrza włosa
*działa silniej w jego wewnętrznych warstwach
*rozgrzany olejek łatwiej zaaplikować na włosy
*olejowanie na ciepło odżywia i regeneruje cebulki
*poprawia ukrwienie skóry głowy
*olejowanie na ciepło potęguje blask i witalność włosa
*szybciej regeneruje włosy i zapobiega ich wypadaniu
*sprawia, że włosy szybciej rosną
Olejowanie włosów na ciepło – jak je zrobić?
Myjemy włosy– nakładanie oleju na wilgotne pasma to najlepsza, najbardziej intensywna forma pielęgnacji. Olejek działa ze zdwojoną mocą, ponieważ woda również otwiera łuski włosa. Mycie pasm oczyszcza je i pomaga pozbyć się wszelkich resztek kosmetyków, toksyn oraz sebum , które mogłyby zakłócić cały proces olejowania.
Ogrzewamy olejek – najłatwiej zrobić to w kąpieli wodnej. Olejek należy wlać do niewielkiej miseczki, a tę wstawić do garnka z ciepłą wodą pamiętając, aby temperatura wody wynosiła od 40-55 stopni Celsjusza. Olejek ogrzewa się dosyć szybko, dlatego już po kilku minutach można go nakładać na włosy.
Nakładamy olejek na skórę głowy - rozczesz pasma i podziel je na przedziałki, stopniowo pokrywaj skórę głowy olejkiem tak, aby skóra i włosy u nasady stały się lekko tłuste.
Nakładamy olejek na całej długości włosów – rozgrzane cząsteczki zaczną wnikać do wnętrza wilgotnych pasm – włosy zaczynają po prostu „wypijać” olej, olejek zaczyna działać zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu włosa.
Zabezpieczamy włosy – zawijamy je w ręcznik lub okrywmy foliowym czepkiem. Pozostawiamy olejek na włosach od 30 minut do kilku godzin. Można zostawić go nawet na całą noc, jednak przy tej metodzie należy pamiętać, że olej działa przede wszystkim wtedy, gdy włosy są wilgotne. Olejki należą do bezpiecznych emolientów, genialnie działających na stan włosów i skóry głowy.
Zmywamy olejek z włosów – po wyznaczonym czasie zmywamy olejek z włosów delikatnym szamponem, który jest łagodny dla skóry głowy.
Olejowanie włosów na ciepło – porady i wskazówki
Wybierając olejek lub mieszankę olejków do olejowania włosów na ciepło należy pamiętać, że będzie miał on kontakt ze skórą, dlatego warto sięgnąć po produkty które mają bezpieczny skład tzn.pozbawiony silikonów, parabenów, pochodnych ropy naftowej i innych drażniąco działających składników. Najlepsze mieszanki zawierają tłoczone na zimno oleje oraz składniki pielęgnujące skórę głowy i włosy (zioła, keratyna, witaminy, panthenol, lanolina i filtry UV).
Warto zakupić także specjalny, foliowy czepek fryzjerski, który nakłada się na pokryte olejkiem włosy. Dzięki niemu olejek nie wsiąknie w ręcznik oraz zabezpieczy nasze otoczenie przed przykrymi niespodziankami w postaci tłustej plamy na poduszce lub ubraniach.
Owinięte w czepek lub ręcznik włosy można ogrzewać ciepłym strumieniem powietrza z suszarki. Dzięki temu łuski włosów rozchylą się, a cząsteczki oleju nagrzeją i będą łatwiej i szybciej wnikały do wnętrza pasm. Pod wpływem ciepła nasila się krążenie podskórne i zwiększa ukrwienie skóry głowy a cebulki włosowe są pobudzone do regeneracji.
Osoby które mają zniszczone włosy lub gdy delikatny szampon niezbyt dobrze radzi sobie ze zmyciem olejku powinni nałożyć odżywkę po olejowaniu aby zemulgować olejek do włosów, czyli zneutralizować go lekko i sprawić, że da się łatwiej zmyć. Wystarczy na kilka minut przed myciem głowy nałożyć na pokryte olejkiem włosy ulubioną odżywkę, balsam lub maseczkę. Dzięki temu pasma zyskują dodatkowe odżywienie, a olejek doskonale się zmywa.
Olejowanie włosów to najbardziej delikatna i najlżejsza forma pielęgnacji włosów. Idealny sposób, aby subtelnie i skutecznie poprawić wygląd włosów. Jeśli zastanawiasz się "czy olejowanie włosów jest dla mnie", popatrz na efekty przed i po takiej kuracji. Szybko przekonasz się, że olejowanie włosów jest świetnym zabiegiem pielęgnacyjnym z co najmniej kilku powodów.
Komentarze (0)