Pielęgnacja włosów - co musisz wiedzieć?

Chcesz mieć zdrowe i gęste włosy? Odpowiednia pielęgnacja jest gwarancją sukcesu!

Każdy marzy o gęstych i pięknych włosach. Może się wydawać, że wymaga to ogromu pracy, która nie zawsze przynosi pożądane efekty. Pierwszym ważnym punktem, który pozwoli dobrać odpowiednią pielęgnację jest określenie rodzaju włosa. Wyróżniamy włosy normalne, suche oraz przetłuszczające się.

Rodzaje włosa.
Włosy normalne nie przetłuszczają za szybko, nie puszą się nadmiernie, wilgotne są dość łatwe do rozczesania. Jest to najzdrowszy i najłatwiejszy w pielęgnacji rodzaj włosa. W przypadku tego rodzaju włosa, powinno się używać produktów do włosów normalnych. Należy pamiętać, aby nie obciążyć włosów nadmiernie, wszelkiego rodzaju maskami czy olejkami, takie produkty powinno się stosować raz w tygodniu lub rzadziej.
Włosy suche charakteryzują się brakiem blasku, szybką łamliwością, trudnościami w rozczesywaniu. Włosy tego rodzaju nie przetłuszczają się, a więc potrzebują nawilżenia. Wszelkiego rodzaju maski, olejowanie, produkty nawilżające są zalecane w przypadku tego rodzaju włosa.
Włosy przetłuszczające się charakteryzuje zbyt szybką produkcją serum przez co włosy niedługo po umyciu mogą wyglądać na nieświeże. Są ciężkie i trudne do ułożenia. W przypadku włosów przetłuszczających się, należy ograniczyć stosowanie masek do minimum, a zamienić je na lżejsze odżywki. Warto nadmienić, że zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów może być spowodowane stosowaniem dużej ilości kosmetyków wysuszających, które w nadmiarze spowodują odwrotny skutek.

Czy dobrze myjesz włosy?
Mycie włosów wydaje się być prostą czynnością, można jednak popełnić parę błędów. Pierwszy często popełniany błąd to aplikacja szamponu bezpośrednio na włosy. Szampon należy nanieść na dłonie, delikatnie spienić z wodą i dopiero w takiej formie nałożyć na włosy. Kolejny błąd to technika mycia włosów. Należy robić to w delikatny sposób, tak aby nie poplątać włosów zbyt mocno. Po umyciu włosów, należy dokładnie spłukać szampon i nałożyć odżywkę. Często zapominamy o odżywce, która wygładza włosy i ułatwia późniejsze rozczesywanie. W zależności od tego jaki rodzaj włosów posiadamy można ją nałożyć od nasady głowy lub od połowy po same kończę. Warto raz w tygodniu lub co dwa tygodnie wykonać peeling głowy, które oczyszcza skórę głowy, polepsza ukrwienie oraz wchłanianie składników z wszelkiego rodzaju wcierek. Produkt, który przyśpiesza porost włosów to między innymi Aktywne Serum Stymulujące Porost Włosów dostępne na https://nachemii.pl/. Serum wpływa na całą kondycje włosów. Kolejnym etapem mycia włosów jest osuszanie. Przede wszystkim jeśli robimy to ręcznikiem nie wolno pocierać włosów tylko je odsączyć z nadmiaru wody, tak aby ich nie splątać. Jeśli natomiast suszymy włosy suszarką najlepiej robić to zimnym strumieniem powietrza, które nie niszczy włosów tak bardzo jak ciepłe powietrze. Ostatnim etapem mycia głowy jest nałożenie olejku na końcówki włosów.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie
Product added to wishlist
Product added to compare.